Podsumowanie roku działalności Rady Samorządu WCY oraz powitanie nowego składu

Na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące roczną działalność Rady Samorządu Wydziału Cybernetyki. Wydarzenie było okazją do podziękowania ustępującemu przewodniczącemu, kapralowi podchorążemu Michałowi Choinie, oraz wszystkim pozostałym członkom Rady Samorządu WCY za ich zaangażowanie i wkład w rozwój społeczności akademickiej.

Podziękowania i wyróżnienia
Kapral podchorąży Michał Choina zasłynął jako inicjator Turniejów Szachowych o Puchar Dziekana WCY, które stały się jedną z wizytówek wydziału, przyciągając liczne grono pasjonatów tej strategicznej gry. W uznaniu za jego pracę, dziekan Wydziału Cybernetyki wręczył mu pamiątkowy ryngraf – symbol wdzięczności za jego działania. Jak powiedział były przewodniczący:

„Był to bardzo ciekawy i intensywny okres w moim życiu. Pracy były sporo, natomiast dzięki moim kolegom i koleżankom z Rady Samorządu oraz studentom – sympatykom, którzy sami zgłaszali się do pomocy przy różnych wydarzeniach, zrealizowaliśmy nasze plany. Jestem im za to bardzo wdzięczny. Ogromne podziękowania należą się także władzom i pracownikom wydziału, z którymi kontakt i współpraca były znakomita, a ich wkład i faktyczne zainteresowanie tym co robimy można było dostrzec w wielu sytuacjach i inicjatywach. Uczestniczyli w wieczornym streamie z eliminacji do finału Turnieju Szachowego, przygotowali niespodzianki i nagrody dla studentów na Pikniku Wydziałowym, a także nie odmówili rywalizacji w ulubionej dla studentów piknikowej grze. Tego typu zachowania sprawiają, że praca staje się przyjemniejsza, a postawione później w laboratoryjnych salach zadania studenci wykonują z ciekawymi wspomnieniami i spoglądając na niektóre zdjęcia z różnych wydarzeń – na pewno także z uśmiechem na twarzy”.

W ramach wzajemnych podziękowań kpr. pchor. Michał Choina – przewodniczący oraz Rada Samorządu w składzie: Patrycja Klein - zastępca przewodniczącego RS WCY, Dominik Bronisz, szer. pchor. Jakub Grabowski, Łukasz Piętka, Łukasz Sokół, plut. pchor. Maciej Walaszczyk, kpr. pchor. Magdalena Gałek, Mateusz Ruciński, kpr. pchor. Maciej Ksobiak przekazali dziekanowi pamiątkowy emblemat, podkreślając owocną współpracę na rzecz studentów i całej społeczności akademickiej.

Nowa Rada Samorządu WCY – nowe wyzwania
Podczas spotkania oficjalnie powitano nowy skład Rady Samorządu Wydziału Cybernetyki. Funkcję przewodniczącego objął kapral podchorąży Maciej Ksobiak, a jego zastępcą została Kamila Nawotczyńska. Do zespołu dołączyli również Dominik Bronisz, Tymoteusz Kościuszko, Barbara Kryczka, Sebastian Kuliś, Daniel Jagielczuk, Łukasz Piętka, podchorąży Sebastian Wala oraz podchorąży Maciej Walaszczyk. Nowy przewodniczący RS mówiąc o planach na najbliższy rok zaznaczył, że:

„W nadchodzącej kadencji planujemy kontynuować inicjatywy, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem wśród studentów, jak i przygotować parę niespodzianek. Pragniemy, aby każdy student mógł wyrazić swoje potrzeby podczas cyklicznych spotkań ”Kawy z RS-em” – to właśnie dzięki wspólnym rozmowom nasz samorząd staje się silniejszy. Zamierzamy inicjować kolejne szkolenia z cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji, organizować spotkania z absolwentami wydziału cybernetyki oraz nawiązywać współpracę z samorządami innych uczelni. Planujemy również kolejną edycję Turnieju Szachowego o Puchar Dziekana WCY, który odbędzie się przy wsparciu wybitnych szachistów m.in. głównego inicjatora wydarzenia, pchor. Michała Choiny. Jak co roku, zadbamy o wyjątkową atmosferę podczas pikniku wydziałowego oraz postaramy się zorganizować kolejną edycję Studenckiej Konferencji SCS. Czeka nas sporo wyzwań – to tylko część z nich, jednak mając tak ambitnych i zaangażowanych ludzi w naszych strukturach – połączenie doświadczonych członków rady ze świeżością nowych –  oraz mając jak zawsze pełne wsparcie i życzliwość ze strony władz Wydziału Cybernetyki i wszystkich jego pracowników, jesteśmy przekonani, że sprostamy wszelkim wyzwaniom i będziemy kontynuować dotychczasową, dobrą pracę Rady Samorządu.”

- podkreślił kpr. pchor. Maciej Ksobiak.
Przed nową Radą Samorządu stoi rok pełen wyzwań i ciekawych inicjatyw. Jednym z głównych wydarzeń, w których będą brali aktywny udział, jest III Ogólnopolska Konferencja Studencka Naukowa "Student Cybernetics Symposium". Wydarzenie to, organizowane wspólnie z kołami naukowymi KZC oraz Cyber Security, stanowi istotną platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród młodych naukowców zajmujących się cybernetyką oraz bezpieczeństwem informacyjnym.

Reprezentacja studentów Wydziału Cybernetyki w Samorządzie Studenckim WAT
Podczas spotkania ogłoszono również znaczący sukces studentów Wydziału Cybernetyki, którzy objęli kluczowe funkcje w Samorządzie Studenckim Wojskowej Akademii Technicznej. Przewodniczącym Samorządu Studenckiego WAT został podchorąży Maciej Walaszczyk, natomiast jego zastępcami zostali Piotr Gdula (ds. Kształcenia) oraz Dominik Bronisz (ds. Organizacyjnych). To prestiżowe wyróżnienie potwierdza silną pozycję studentów WCY w społeczności akademickiej oraz ich aktywne zaangażowanie w życie uczelni.
Nowa Rada Samorządu WCY z pełnym zaangażowaniem podchodzi do nadchodzących wyzwań, mając na celu dalszy rozwój środowiska akademickiego oraz wzmocnienie pozycji Wydziału Cybernetyki na arenie naukowej i organizacyjnej. Życzymy im powodzenia oraz wielu sukcesów w realizacji ambitnych planów!

Tekst: Magdalena Moszczyńska

Fot. WCY

Rada Samorządu Wydziału Cybernetyki, podsumowanie działalności, wyzwania